פעילויות לילדים
מפגשי טבע - מידע עלינו
חוגי טבע לגני ילדים
חוגי טבע לבתי ספר
הפעלות וחוגים להורים וילדים
הפעלות לילדים
חוגי טבע לפעוטות
ממליצים
פורום


ילדי בית שמש
ילדי אשדוד
באר שבע והדרום
שדרות וק.מלאכי
ילדי אשקלון
רעיונות להפעלות
website counter
הפעלות עם בעלי חיים -טבע וחברה

 

 

תוכנית טבע וחברה של  "מפגשי טבע" תופעות בעולם הטבע לקידום תהליכים חברתיים

בתקופה זו, נשמעים ביתר עוצמה, קולותיהם של מורים, צוותי חינוך והורים, המבטאים את הקושי של בית הספר להתמודד עם תופעות של אלימות, היעדרויות של תלמידים מבית הספר, חינוך לערכים ושביעות רצון מהמסגרת החינוכית.

החברה האנושית עוברת תהליכים מהירים של קידמה ונסיגה בתחומים רבים. המרחק בין האדם לעולם הטבע, משאיר אצל הילד ואצל הבוגר, חלל של אי בהירות לגבי מקומו והכלתו של הפרט בחברה ובעולם הטבע.

התוכנית צמחה מניסיון של הפעלות עם בעלי חיים ותוכניות טבע, טיפול באמצעות בעלי חיים והפעלת תוכניות חינוכיות. לאחר שנים של התמחות בהפעלת תוכניות מגוונות, הסקנו, כי למידה חווייתית על תופעות מעולם בעלי החיים והשלכת החוקיות הזו על החברה האנושית, על הכיתה והמשפחה, יוצרות אצל הילדים בגילאי בית הספר, ייתר פתיחות, חיזוק יחסי חברות, רוגע, מענה לשאלות מגוונות ועוזרות להבנת תהליכים חברתיים.

במהלך התנסותנו בהפעלות עם בעלי חיים התרשמנו שהילדים מגלים עניין רב בבעלי חיים ובהתנהגויות שלהם, נכנסים מהר לתהליכים חיוביים, נתרמים ותורמים ברמת הפרט והקבוצה.

עולם בעלי החיים הנו מורכב, מגוון מאוד ומעניין. דרך מפגשים אלה לומדים הילדים על התנהגות בעלי החיים ונחשפים לתיאוריות ולהשערות בתחום התנהגויות בעלי החיים, במקביל נעשית השלכה על חברת האדם ועל התנהגויות אנושיות. כל זה מתאפשר במסגרת של הפעלות עם בעלי חיים.

במפגשים יש דגש על ביטוי אישי של כל ילד והבאה למודעות התנהגויות המקדמות את צרכי האדם, החברה והקבוצה כגון: התחשבות, וויסות ושליטה עצמית, כבוד הדדי, חופש ביטוי, השכלה ומסגרות, שלום ואחווה, חינוך מיני, סוגיות שונות מתחום המוסר ועוד.

ההפעלות עם בעלי חיים מזמנת התבוננות בבעלי החיים, היכרות ולמידה ומגע עמם. בכל מפגש נערכים דיונים בקבוצות, משחקים ויצירה קבוצתית או אישית.

התוכנית מתמקדת ומקדמת בתחילה תהליכים קבוצתיים כמו כבוד, נתינה, הקשבה, בניית אמנה קבוצתית ולאחר מכן מורחבים התכנים לפרט ולחברה, למשפחה, ליוצא הדופן וקבלתו ועוד.

התוכנית מובנית עם מערכי שיעור המכוונים לתהליכים חברתיים, אך כמובן שלא תתרחש פעילות זהה בין שתי כיתות מעצם המאפיינים השונים של הקבוצות. התוכנית והמדריך צריכים להיות גמישים מספיק לצורך התאמת הנושאים לצורכי הילדים בקבוצה.

התוכנית מותאמת לאוכלוסיית בית הספר ולגילאי הילדים. בהתייעצות ותכנון משותף בתחילת השנה עם מנהלי בתי הספר והיועצות החינוכיות, יורחבו דגשים אשר יבחרו לטיפול ע"פ צרכי בית הספר.

מומלץ לבצע הכנה מוקדמת של מיפוי צרכים באמצעות המחנכים/ות של הכיתות המיועדות לקבל את התוכנית.

מומלץ מאוד לקיים מספר מפגשים משותפים להורים וילדים בתכנון מוקדם עם צוות ההוראה של בית הספר במגמה לקידום מעורבות הורים בתהליכים חברתיים. 

 התוכנית מתאימה לילדי גן ןבית הספר היסודי מכתה א’ עד ו’.  

 


 
fiogf49gjkf0d

פעילויות לחגים

תוכניות טבע סובב חגים ומועדים הן פעילויות המתאימות לגילאי גן , בית ספר יסודי ומשפחות. בכל מפגש אנו שמים דגש על סמלי החג ומלמדים  קרא עוד

 
fiogf49gjkf0d

הפעלות לימי הולדת

לגילאי גן ובית ספר, אפשרות לבחור בעלי חיים או תוכנית אחת מתוכניות הטבע והסביבה לחגיגת יום הולדת ייחודית.

 קרא עוד

 
fiogf49gjkf0d

הפעלות לקייטנות

שלל תכנים לכל הגילאים – באפשרותנו להתאים מהתוכניות שלנו לכל נושא בקייטנה, מהישרדות בטבע ועד מפגש 

 קרא עוד

 
fiogf49gjkf0d

הפעלות עם בעלי חיים

מגוון תכניות לילדים ולמשפחות. טיולים וסיורים, חקר ולמידה המשלבת הרבה מאוד חוויה

קרא עוד

 

   

054-5658609 | 054-3088391 | 08-6845595 | פקס: 08-6845764

פותח על ידי מערכת ביג ביז bigbiz בניית אתרים מבית אולביז פרסום עסקים מפגשי טבע - מידע עלינוחוגי טבע לגני ילדיםחוגי טבע לבתי ספרהפעלות וחוגים להורים וילדים
חוגי טבע, הפעלות בגני ילדים, הפעלות עם בעלי חיים, חוגי העשרה , הפעלות לילדים, הפעלות לבתי ספר , הפעלות לימי הולדת , פעילות להורים וילדים, הפעלות לקייטנות , חוג בעלי חיים