פעילויות לילדים
מפגשי טבע - מידע עלינו
חוגי טבע לגני ילדים
חוגי טבע לבתי ספר
הפעלות וחוגים להורים וילדים
הפעלות לילדים
חוגי טבע לפעוטות
ממליצים
פורום


ילדי בית שמש
ילדי אשדוד
באר שבע והדרום
שדרות וק.מלאכי
ילדי אשקלון
רעיונות להפעלות
website counter
חוגי עשרה מאמר

על חוגי העשרה ושיעורי העשרה לילדים

 

למידה של ילדים ופעוטות היא יעילה אם הם זוכים להתייחסות והעשרה אינדיווידואלית ומותאמת. חוגי העשרה או שיעורי העשרה הם טובים אם הם מערבים את הילדים בדיאלוג רציף ומעשיר עם המבוגר וגם עם ילדים אחרים, בגיל הגן.


רבים מחוגי העשרה אינם עונים לחלוטין לתנאים האלה. חוגי העשרה בטבע מתבצעים לעתים כמופעי קוסמות שבהם המורה מעמיס על הילדים כמות אדירה של הדגמות ומושגים והילדים צופים כ"מהופנטים" במופע ה"קסמים" המתפתח מול עיניהם. בחוגי העשרה קצרים של כחצי שעה לקבוצה יחסית גדולה של ילדים, הילדים הם די פסיביים ולא ניתנת להם הזדמנות להעלות אסוציאציות, להתנסות לעומק (לעתים הם מוזמנים לגעת בזה אחר זה בבעל-חיים מזדמן, מבלי שתהיה להם הזדמנות לעבד את החוויה או לשוחח עליה). לכן, הכותרת של השיעור איננה מספקת - יש לדאוג שתתקיים פעילות ואינטראקציה עם כל אחד מהילדים המשתתפים באותו שיעור.

קריטריון זהה קובע את איכות חוגי העשרה שבהם מבקרים הפעוטות.

 

העשרה לילדים בגיל הרך איננה עניין למומחים, אלא עניין למבוגרים רגישים שמתעניינים בילד עצמו ובמעשיו, שמקשיבים לו ולומדים איתו, בקצב שלו, את נפלאות העולם הפיזי והחברתי הסובב.

 

אינטראקציות איכותיות עם ילדים בגיל הגן
בגיל הגן הילדים מחפשים באופן פעיל הסברים לתופעות. הם מבינים שעליהם לפתור בעיות ועל כן הם מרבים לשאול שאלות. בגיל זה הילדים מפתחים מיומנות בסיסית לארגן ידע והם מתחילים להבין שיש להם שליטה בתהליכי החשיבה של עצמם (סרוף ושות’, 1998). תיווך איכותי בגיל הזה הוא כזה שבו המחנך מעודד חקירה של הילדים ומקשיב להשערות שלהם לגבי ההסברים של התופעות. תיווך איכותי מאפשר לילדים לחקור את השערותיהם ועוזר להם להסיק מסקנות מהניבויים שהם עושים. בגיל הגן ילדים מתעניינים בבעלי-חיים והם עשויים לחקור את תהליכי המחיה וההתפתחות שלהם. ילדים בגיל זה מרבים לשאול "כחוקרים" על מוות, לידה, הזדקנות וחולי.


אינטראקציה איכותית היא כזו המקשיבה בעניין לשאלותיהם ומציעה הסברים, מקורות מידע כמו גם ליווי בתהליך הסקת המסקנות. בגן נושאים עשויים להיות מועלים על-ידי הגננת או על-ידי הילד עצמו. חשוב בכל מקרה ליצור אינטראקציה כזו המאפשרת חקירה ומלווה באופן שיטתי את תהליך הבדיקה והסקת המסקנות של הילדים. בגיל הגן, ילדים לומדים גם מן האינטראקציות עם חבריהם לכיתה, כך שעידוד של אינטראקציה בין הילדים מועיל.

מתוך המאמר : "הורים יקרים- בגן שלנו אנחנו לא לומדים, אנחנו רק משחקים"

ד"ר קלודי טל, פסיכולוגית התפתחותית

"הד הגן", רבעון לחינוך בגיל הרך, חוברת ד’, סיוון תש"ס, יוני 2000

 

 


 
fiogf49gjkf0d

פעילויות לחגים

תוכניות טבע סובב חגים ומועדים הן פעילויות המתאימות לגילאי גן , בית ספר יסודי ומשפחות. בכל מפגש אנו שמים דגש על סמלי החג ומלמדים  קרא עוד

 
fiogf49gjkf0d

הפעלות לימי הולדת

לגילאי גן ובית ספר, אפשרות לבחור בעלי חיים או תוכנית אחת מתוכניות הטבע והסביבה לחגיגת יום הולדת ייחודית.

 קרא עוד

 
fiogf49gjkf0d

הפעלות לקייטנות

שלל תכנים לכל הגילאים – באפשרותנו להתאים מהתוכניות שלנו לכל נושא בקייטנה, מהישרדות בטבע ועד מפגש 

 קרא עוד

 
fiogf49gjkf0d

הפעלות עם בעלי חיים

מגוון תכניות לילדים ולמשפחות. טיולים וסיורים, חקר ולמידה המשלבת הרבה מאוד חוויה

קרא עוד

 

   

054-5658609 | 054-3088391 | 08-6845595 | פקס: 08-6845764

פותח על ידי מערכת ביג ביז bigbiz בניית אתרים מבית אולביז פרסום עסקים מפגשי טבע - מידע עלינוחוגי טבע לגני ילדיםחוגי טבע לבתי ספרהפעלות וחוגים להורים וילדים
חוגי טבע, הפעלות בגני ילדים, הפעלות עם בעלי חיים, חוגי העשרה , הפעלות לילדים, הפעלות לבתי ספר , הפעלות לימי הולדת , פעילות להורים וילדים, הפעלות לקייטנות , חוג בעלי חיים